Wydajnie, skutecznie i ekologicznie

(2011-09-30)


Do tytułu Najwyższa Jakość QI 2011 w tym roku zgłosili Państwo nowy środek do maszynowego mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych – GASTRO-SOFT VC 691. Na czym polega oryginalność tego produktu?

Oryginalność tego preparatu związana jest z czterema obszarami:  nowoczesną technologią, w której został wykonany i dzięki której zapobiega on osadzaniu się kamienia wodnego w zmywarkach gastronomicznych oraz zabezpiecza myte szkło przed korozją, czyli matowieniem; jego funkcjonalnością, gdyż jest przystosowany do ogólnodostępnych systemów dozowania;  ekonomią stosowania, ponieważ preparat jest koncentratem o bardzo dużej wydajności (zalecane stężenie mieści się jedynie od 2 do 6 ml preparatu na 1 cykl mycia, gdzie pojemność łyżki stołowej wynosi około 5 ml); oraz ekologią – środek nie zawiera APEO, aldehydów i konserwantów, związków chloru ani fosforu, a związki powierzchniowo czynne używane w produkcji preparatu są biodegradowalne i zgodne z Rozporządzeniem Europejskim nr: WE 648/2004. Muszę tutaj nadmienić, że firma nasza posiada również certyfikat Firma Bliska Środowisku, przyznawany przez Europejskie Forum Odpowiedzialności  Ekologicznej „CERT”.

Jakie korzyści daje użytkownikom stosowanie tego produktu?

GASTRO-SOFT VC 691 jest wysoce skoncentrowanym środkiem do maszynowego mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych. Preparat  posiada bardzo dobre właściwości myjące nawet zaschniętych resztek żywności i napojów oraz bardzo tłustych naczyń. Może być stosowany do mycia porcelany, stali nierdzewnej, szkła i sztućców.

Jak definiują Państwo jakość w odniesieniu do oferowanych produktów i na czym opiera się polityka jakości w firmie?

Dla nas jakość preparatu to stopień jego doskonałości, w przypisanym mu obszarze zastosowania. To zgodność z założonym celem jego  funkcjonalności. Każdy nasz produkt oznaczany jest znakiem GWARANCJA JAKOŚCI VOIGT, który zapewnia o odpowiedzialnym doborze surowców najwyższej jakości, a poprzez to gwarantuje niezmienność receptur oraz optymalną skuteczność preparatu.
Od samego początku funkcjonowania firmy stawialiśmy na jakość. Jej najwyższy poziom dotyczy nie tylko obszaru produkcyjnego, ale również, a może przede wszystkim kontaktów z Klientami, gdyż ich zadowolenie jest warunkiem naszego powodzenia. Prowadzona polityka jakości to między innymi permanentna ocena naszych dostawców, udoskonalanie wewnętrznych procedur gwarantujących wykrywanie przyczyn potencjalnych błędów i usuwanie ich we wczesnym stadium. Orientacja na Klienta jest jedną z wartości naszej firmy, wsłuchiwanie  się  natomiast w jego opinie  stanowi podstawę przyjętej polityki jakości.

Jakie normy i systemy zarządzania wdrożono w celu zapewnienia  jakości i bezpieczeństwa procesu produkcyjnego?


Finalnym efektem naszych działań projakościowych było wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2008. System obejmuje nie tylko produkcję i handel, ale również projektowanie, czyli cały zakres "tworzenia” nowego preparatu. W swojej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawiałam tych, którzy współtworzą sukces firmy, czyli moich pracowników. Właśnie z myślą o nich opracowaliśmy i wdrożyli System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy według normy PN-N-18001:2004, obejmujący projektowanie, produkcję i sprzedaż.

Jakie standardy należy spełnić, aby być konkurencyjnym i jak ocenia Pani dzisiejszą  pozycję firmy Voigt na rynku?

Rynek profesjonalnych preparatów chemicznych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i należy do stosunkowo stabilnych działów gospodarki. Na początku lat 90. ewidentny był niedobór firm z tej branży, stanowił on swoistą niszę na polskim rynku. Dzisiaj na tym rynku panuje bardzo silna konkurencja. Asortyment jest szeroki i bogaty, a oferta dostępnych produktów bardzo zróżnicowana. Konsument w obrębie jednej grupy asortymentowej ma do wyboru produkty o różnych właściwościach, pojemności, zapachach i cenie. Dzisiaj już nie wystarcza wysoka jakość produktu, Klient oczekuje czegoś więcej, a my mu to dajemy. Wraz z produktem proponujemy wiele elementów stanowiących wartość dodaną. Prowadzimy audyty obiektowe, opracowujemy dokumentację technologiczną, sporządzamy plany higieny i instrukcje stanowiskowe, prowadzimy szkolenia i serwis.
 
Jakie realizują Państwo działania w zakresie innowacyjności technologicznej?

Innowacja jest nową wartością dla Klientów. W zakresie technologicznym dotyczy ona sposobu wytwarzania produktu. Na rynek wprowadziliśmy preparaty wykonane w nanotechnologii, obejmującej zbiór technik i sposobów tworzenia przeróżnych struktur o rozmiarach nanometrycznych, czyli na poziomie pojedynczych atomów. Dzięki własnej myśli technologicznej i pracom badawczym, prowadzonym w naszym laboratorium opracowaliśmy formuły recepturowe preparatów oparte o nanocząsteczki krzemu SiO2. Powodują one modyfikację powierzchni z hydrofilowej na hydrofobową i sprawiają, że zabrudzenia nie osadzają się w jej strukturze. Podczas mycia powierzchni następuje tak zwany „efekt liścia lotosu” (woda po prostu spływa z powierzchni bez oporów).  Opracowaliśmy dwa preparaty oparte o nanotechnologię: NANO ORANGE VC 241,  przeznaczony do mycia   wszelkich powierzchni  wodoodpornych,  szczególnie zalecany  do  podłóg  i  posadzek  oraz  NANO SAN VC 112,  przeznaczony do mycia pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, posiadający właściwości biobójcze. Przygotowujemy kolejne preparaty w nanotechnologii, w tym do mycia szyb i luster. Przypuszczam, że na rynku znajdą się jeszcze w tym roku.  

Jak w takim razie przedstawia się dalsza strategia rozwoju firmy?

Nasze działania strategiczne koncentrują się w ostatnim czasie na zmianie sposobu myślenia o efektywności biznesowej. Zdajemy sobie sprawę, iż w dzisiejszych czasach bycie doskonałym w zakresie efektywności operacyjnej nie oznacza bycia najlepszym na bardzo szybko zmieniającym się rynku. W naszym rozumieniu budowa strategii opiera się na czynnościach, które mają unikalny charakter. Tak naprawdę w strategii konkurencyjnej chodzi o to, aby odróżnić się na rynku, ponieważ tylko taki sposób działania pozwala na bycie zawsze o krok przed konkurencją.
W naszym przypadku są to działania zarówno produktowe jak i zmierzające do zbudowania silniejszej relacji z naszymi partnerami biznesowymi poprzez tworzenie programów lojalnościowych, jak i bardzo ważnego w naszej branży systemu kompleksowej obsługi Szkoleniowo-Audytowo-Serwisowej (SAS). Oczywiście poza zmianami rynkowymi wprowadzamy szereg innowacji w zakresie funkcjonowania naszej organizacji. Mamy pełną świadomość, że tylko umiejętne zastosowanie synergii pomiędzy sprawnie działającym przedsiębiorstwem, a dynamicznie rozwijającym się rynkiem jest gwarantem skutecznej realizacji każdej strategii.

 

Wstecz

GASTRO-SOFT CL VC 691 CL

 

Skoncentrowany środek chlorowy do maszynowego mycia naczyń we wszelkiego rodzaju zmywarkach gastronomicznych.

 

Preparat posiada bardzo dobre właściwości myjące nawet zaschniętych resztek żywności i napojów oraz bardzo tłustych naczyń. Preparat odznacza się wysoką skutecznością nawet przy twardej wodzie oraz trudno zmywalnych zabrudzeniach (osady po herbacie, ślady szminki). Posiada właściwości wybielające. Zalecany do tak zwanej białej porcelany. Produkt niepieniący się. Zaleca się dozować od 1 do 2 ml płynu na litr wody w zależności od twardości i ciśnienia wody. Dla wody o twardości powyżej 5°dH dozowanie powinno być dostosowane przez wykwalifikowany serwis.


więcej
Dotacje na inowacjeSlaskie.