Wydajnie, skutecznie i ekologicznie

(2011-09-30)


Do tytułu Najwyższa Jakość QI 2011 w tym roku zgłosili Państwo nowy środek do maszynowego mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych – GASTRO-SOFT VC 691. Na czym polega oryginalność tego produktu?

Oryginalność tego preparatu związana jest z czterema obszarami:  nowoczesną technologią, w której został wykonany i dzięki której zapobiega on osadzaniu się kamienia wodnego w zmywarkach gastronomicznych oraz zabezpiecza myte szkło przed korozją, czyli matowieniem; jego funkcjonalnością, gdyż jest przystosowany do ogólnodostępnych systemów dozowania;  ekonomią stosowania, ponieważ preparat jest koncentratem o bardzo dużej wydajności (zalecane stężenie mieści się jedynie od 2 do 6 ml preparatu na 1 cykl mycia, gdzie pojemność łyżki stołowej wynosi około 5 ml); oraz ekologią – środek nie zawiera APEO, aldehydów i konserwantów, związków chloru ani fosforu, a związki powierzchniowo czynne używane w produkcji preparatu są biodegradowalne i zgodne z Rozporządzeniem Europejskim nr: WE 648/2004. Muszę tutaj nadmienić, że firma nasza posiada również certyfikat Firma Bliska Środowisku, przyznawany przez Europejskie Forum Odpowiedzialności  Ekologicznej „CERT”.

Jakie korzyści daje użytkownikom stosowanie tego produktu?

GASTRO-SOFT VC 691 jest wysoce skoncentrowanym środkiem do maszynowego mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych. Preparat  posiada bardzo dobre właściwości myjące nawet zaschniętych resztek żywności i napojów oraz bardzo tłustych naczyń. Może być stosowany do mycia porcelany, stali nierdzewnej, szkła i sztućców.

Jak definiują Państwo jakość w odniesieniu do oferowanych produktów i na czym opiera się polityka jakości w firmie?

Dla nas jakość preparatu to stopień jego doskonałości, w przypisanym mu obszarze zastosowania. To zgodność z założonym celem jego  funkcjonalności. Każdy nasz produkt oznaczany jest znakiem GWARANCJA JAKOŚCI VOIGT, który zapewnia o odpowiedzialnym doborze surowców najwyższej jakości, a poprzez to gwarantuje niezmienność receptur oraz optymalną skuteczność preparatu.
Od samego początku funkcjonowania firmy stawialiśmy na jakość. Jej najwyższy poziom dotyczy nie tylko obszaru produkcyjnego, ale również, a może przede wszystkim kontaktów z Klientami, gdyż ich zadowolenie jest warunkiem naszego powodzenia. Prowadzona polityka jakości to między innymi permanentna ocena naszych dostawców, udoskonalanie wewnętrznych procedur gwarantujących wykrywanie przyczyn potencjalnych błędów i usuwanie ich we wczesnym stadium. Orientacja na Klienta jest jedną z wartości naszej firmy, wsłuchiwanie  się  natomiast w jego opinie  stanowi podstawę przyjętej polityki jakości.

Jakie normy i systemy zarządzania wdrożono w celu zapewnienia  jakości i bezpieczeństwa procesu produkcyjnego?


Finalnym efektem naszych działań projakościowych było wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2008. System obejmuje nie tylko produkcję i handel, ale również projektowanie, czyli cały zakres "tworzenia” nowego preparatu. W swojej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawiałam tych, którzy współtworzą sukces firmy, czyli moich pracowników. Właśnie z myślą o nich opracowaliśmy i wdrożyli System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy według normy PN-N-18001:2004, obejmujący projektowanie, produkcję i sprzedaż.

Jakie standardy należy spełnić, aby być konkurencyjnym i jak ocenia Pani dzisiejszą  pozycję firmy Voigt na rynku?

Rynek profesjonalnych preparatów chemicznych w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i należy do stosunkowo stabilnych działów gospodarki. Na początku lat 90. ewidentny był niedobór firm z tej branży, stanowił on swoistą niszę na polskim rynku. Dzisiaj na tym rynku panuje bardzo silna konkurencja. Asortyment jest szeroki i bogaty, a oferta dostępnych produktów bardzo zróżnicowana. Konsument w obrębie jednej grupy asortymentowej ma do wyboru produkty o różnych właściwościach, pojemności, zapachach i cenie. Dzisiaj już nie wystarcza wysoka jakość produktu, Klient oczekuje czegoś więcej, a my mu to dajemy. Wraz z produktem proponujemy wiele elementów stanowiących wartość dodaną. Prowadzimy audyty obiektowe, opracowujemy dokumentację technologiczną, sporządzamy plany higieny i instrukcje stanowiskowe, prowadzimy szkolenia i serwis.
 
Jakie realizują Państwo działania w zakresie innowacyjności technologicznej?

Innowacja jest nową wartością dla Klientów. W zakresie technologicznym dotyczy ona sposobu wytwarzania produktu. Na rynek wprowadziliśmy preparaty wykonane w nanotechnologii, obejmującej zbiór technik i sposobów tworzenia przeróżnych struktur o rozmiarach nanometrycznych, czyli na poziomie pojedynczych atomów. Dzięki własnej myśli technologicznej i pracom badawczym, prowadzonym w naszym laboratorium opracowaliśmy formuły recepturowe preparatów oparte o nanocząsteczki krzemu SiO2. Powodują one modyfikację powierzchni z hydrofilowej na hydrofobową i sprawiają, że zabrudzenia nie osadzają się w jej strukturze. Podczas mycia powierzchni następuje tak zwany „efekt liścia lotosu” (woda po prostu spływa z powierzchni bez oporów).  Opracowaliśmy dwa preparaty oparte o nanotechnologię: NANO ORANGE VC 241,  przeznaczony do mycia   wszelkich powierzchni  wodoodpornych,  szczególnie zalecany  do  podłóg  i  posadzek  oraz  NANO SAN VC 112,  przeznaczony do mycia pomieszczeń i urządzeń sanitarnych, posiadający właściwości biobójcze. Przygotowujemy kolejne preparaty w nanotechnologii, w tym do mycia szyb i luster. Przypuszczam, że na rynku znajdą się jeszcze w tym roku.  

Jak w takim razie przedstawia się dalsza strategia rozwoju firmy?

Nasze działania strategiczne koncentrują się w ostatnim czasie na zmianie sposobu myślenia o efektywności biznesowej. Zdajemy sobie sprawę, iż w dzisiejszych czasach bycie doskonałym w zakresie efektywności operacyjnej nie oznacza bycia najlepszym na bardzo szybko zmieniającym się rynku. W naszym rozumieniu budowa strategii opiera się na czynnościach, które mają unikalny charakter. Tak naprawdę w strategii konkurencyjnej chodzi o to, aby odróżnić się na rynku, ponieważ tylko taki sposób działania pozwala na bycie zawsze o krok przed konkurencją.
W naszym przypadku są to działania zarówno produktowe jak i zmierzające do zbudowania silniejszej relacji z naszymi partnerami biznesowymi poprzez tworzenie programów lojalnościowych, jak i bardzo ważnego w naszej branży systemu kompleksowej obsługi Szkoleniowo-Audytowo-Serwisowej (SAS). Oczywiście poza zmianami rynkowymi wprowadzamy szereg innowacji w zakresie funkcjonowania naszej organizacji. Mamy pełną świadomość, że tylko umiejętne zastosowanie synergii pomiędzy sprawnie działającym przedsiębiorstwem, a dynamicznie rozwijającym się rynkiem jest gwarantem skutecznej realizacji każdej strategii.

 

Wstecz

ŁAZIENKI STRONG VC 544 K

Skoncentrowany preparat do gruntownego mycia i doczyszczania sanitariatów oraz wszelkich kwasoodpornych posadzek.

 

Skutecznie usuwa osady wapienne, cementowe, resztki mydła oraz rdzę i kamień wodny. Zalecany do łazienek oraz urządzeń sanitarnych, kabin prysznicowych, wanien, niecek basenowych. Nadaje się do utrzymania czystości w strefach SPA i okołobasenowych. Może być stosowany do odkamieniania posadzki oraz doczyszczania poremontowego i pobudowlanowego. Na umytych powierzchniach pozostawia przyjemny, świeży zapach. Nie należy stosować produktu do powierzchni emaliowanych i gumowych. Zalecane rozcieńczenie: 2-30%.


więcej
Dotacje na inowacjeSlaskie.