By żyło się czyściej - wywiad z Panią Prezes Ludmiłą Jamą-Voigt

(2013-01-31)

Voigt po raz szósty z rzędu został Laureatem Konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play”. Gratuluję. Proszę mi powiedzieć, czym jest dla Pani to wyróżnienie?


Dziękuję za gratulacje. Nie byłoby tego wyróżnienia gdyby nie moi współpracownicy. To dzięki ich pracy możemy się rozwijać. Wiadomość o uzyskaniu po raz szósty Certyfikatu „Fair Play” utwierdziła mnie w przekonaniu, że przyjęta ponad 20 lat temu zasada etycznego działania w biznesie była słuszna. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że uzyskany Laur to nie tylko wyróżnienie za całoroczne starania, ale również zobowiązanie do dalszych działań w zakresie doskonalenia norm postępowania w relacjach z Klientami, pracownikami, społecznością lokalną oraz władzami.


Prognozy ekonomiczne mówią o spowolnieniu gospodarczym lub nawet kryzysie. Jaką strategię przyjął VOIGT na te trudne czasy?


Branża utrzymania czystości jest jedną z bardziej stabilnych gałęzi gospodarki. Pomimo spowolnienia ciągle się rozwija. Oczywiście ogólna sytuacja rynkowa wpłynęła na nią negatywnie. Zleceniodawcy ograniczyli swoje budżety przeznaczone na utrzymanie czystości. Z drugiej jednak strony zmusiło to dostawców do poszukiwania takich rozwiązań, które zmniejszyłyby wydatki „na czystość”. W tej nowej sytuacji dobrze odnalazł się VOIGT przygotowując dla firm sprzątających „program oszczędnościowy”. To właściciele firm używający naszych środków będą decydowali, czy chcą korzystać z preparatów ekonomicznych, standardowych czy też klasy premium. Więcej z oczywistych względów nie mogę zdradzić.


VOIGT znany jest z jakości. Jak rozumie Pani jakość w segmencie środków czystości?


Jakość w odniesieniu do środków czystości to dla nas gwarancja, że to, co dostarczamy naszym klientom, w stu procentach zaspokoi ich potrzeby i pozwoli wykonać usługę na najwyższym poziomie. Innymi słowy oferowana przez naszą Firmę jakość przekłada się na zadowolenie klienta. Ze względu na to, że konkurencja wśród producentów chemii profesjonalnej jest bardzo duża, klient ma możliwość wyboru produktów różniących się zarówno, jakością jak i ceną. Często o wyborze decyduje wsparcie około sprzedażowe – profesjonalne doradztwo w zakresie doboru optymalnej technologii sprzątania oraz szkolenia.

Jak ważny w Pani branży jest systematyczny rozwój i podążanie za postępem, aby dzięki nowoczesnej ofercie zdobywać uznanie wśród Klientów?

Branża czystościowa jest ściśle związana z branżą budowlaną. W wielu przypadkach to architekci wyznaczają trendy, proponując wykorzystanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Producenci chemii profesjonalnej muszą, więc stale nadążać za postępem w budownictwie. Nie znaczy to, że sami nie wyznaczamy trendów. Przy konstrukcji receptur wykorzystujemy nanotechnologię. Właśnie za rozwój linii opartej o nowoczesną nanotechnologię VOIGT został po raz trzeci nagrodzony złotym medalem ogólnopolskiego programu NAJWYŻSZA JAKOŚĆ Quality International 2012. Co raz częściej przy projektowaniu produktów sięga się po ekokomponenty, czy też nowoczesne zapachy. Wszystko po to, aby nasi klienci mogli kierować się przy ich wyborze nie tylko gwarantowaną i sprawdzoną skutecznością, ale również własnym poczuciem estetyki.


W jakim zatem stopniu nowe technologie są sprzymierzeńcem osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości?


Nowe technologie mają za zadanie przede wszystkim ułatwić pracę osobom sprzątającym, a jednocześnie wydłużyć żywotność mytych powierzchni. Niezależnie od tego, w jakim obiekcie są używane, mają poprawić jakość pracy, oszczędzić nasz czas i pieniądze. W dobie kryzysu zmuszani jesteśmy wszyscy, do coraz większych oszczędności.


Bardzo dziękuję za interesującą rozmowę
Dziękuję
 

Wstecz

H533

Profesjonalny, gotowy do użycia odświeżacz powietrza o aromacie lasu iglastego.
 
Eliminuje nieprzyjemne zapachy i odory. Wykazuje intensywne działanie w pomieszczeniach zawilgoconych. Charakteryzuje się wydłużonym czasem działania.
 
SPOSÓB UŻYCIA: W pomieszczeniach sanitarnych preparat rozpylać na ścianę za muszlą WC lub do pojemnika na szczotkę klozetową. W pozostałych przypadkach aplikować w rogach pomieszczenia (przy podłodze). W zależności od oczekiwanego rezultatu dezodorującego, wielkości pomieszczenia oraz stopnia wentylacji zaleca się od 1 do 5 rozpyleń. Częstotliwość stosowania: 1 raz na 12 godzin. Nie spryskiwać powierzchni i przedmiotów plastikowych lub laminowanych z połyskiem. Długotrwałe działanie preparatu na te powierzchnie może wywołać efekt ich matowienia. Preparatu nie rozpylać „w powietrze”.

więcej
Dotacje na inowacjeSlaskie.